Реанімація Львівського більярду відбулася цього вікенду у львівському БК «Zovex».

 Реанімація Львівського більярду відбулася цього вікенду у львівському БК «Zovex». Саме так можна розпочати огляд рекордного в цьому році четвертого етапу Кубку Львова, на якому зіграв 41 учасник.
Реанімація Львівського більярду відбулася цього вікенду

Не лише Львів і область, а й Тернопіль, Хмельницький, Запоріжжя та Бучач відмітилися на кубковій баталії. У порівнянні з попередніми турнірами кількість учасників дуже тішить, адже після вдалого старту на першому етапі, де зіграли 38 спортсменів,  далі справи пішли на спад: 25 в другому, і 16 – в третьому. Цей показник змусив задуматись щодоподальшого плану розвитку більярду. Правильно зроблені висновки керівництвом Федерації більярдного спорту пішли на користь і, як бачимо,результат не забарився.

Згідно положення про Кубок міста Львова з більярду, відбір проводиться протягом чотирьох турів. В особистому заліку за рейтингом право боротися за трофей здобувають 16 кращих гравців. Фінальний п’ятий етап є заключним, його заплановано провести 23-24 грудня. На сьогодні цей рейтинг вже відомий, але про нього ми розповімо у завершенні нашого огляду. Дисципліна проведення – комбінована піраміда. Схема – олімпійська до двох поразок.

 Перейдемо безпосередньо до турніру. Склад учасників для таких змагань виглядав досить сильно: безумовними фаворитами були Ігор Мартин, Олександр Лапшин, Віталій Калявський, Богдан Лозинський, Тарас Фуканчик та Микола Гуденко. Більш ніж впевнено з різницеювиграних-програних партій(12-1 за чотири матчі) до півфіналу дістався Олександр Лапшин. У парі з молодим професіоналом цієї гри опинився Ігор Мартин, який протягом всієї сітки то «громив» суперників 3-0 (Штогрин, Добрянський), то виривав перемоги в контрах (Гарасимчук, Васильців, Гуденко).

Друга пара півфіналістів також сформувалася з числа фаворитів. Віталій Калявський з Бучача отримав справжній бій лише в чвертьфіналі. Матч з Андрієм Феничем йому вдалося виграти у вирішальній партії (3-2). Щодо попередніх ігор, то він «катком пройшовся», не залишивши шансів Климу, Васильціву та Штогрину. Його суперником у цій стадії став Богдан Лозинський – єдиний з півфіналістів, хто дістався сюди з «підвалу». В нижню сітку Богдан потрапив вже у другому матчі змагань, де отримав неабиякий спротив від молодого Дениса Чепіжка з Запоріжжя. Недооцінивши суперника, Лозинський програв в контрі. Шанс на боротьбу за перемогу залишився лише один, і він його використав сповна, вигравши всі три матчі в нижній сітці (Гарасимчук 3-1, Кшик 3-0, а у вирішальному обіграв Душека 3-1).

Хорошу гру протягом турніру показав і Микола Гуденко, та йому не вдалося вже на пізній стадії здолати Мартина. Результат – 5 місце. В напруженій боротьбі Василь Міщишин залишив верхню сітку, програвши Кривку(3-2), а в матчі за вихід з «підвалу» знову ж таки в контрі поступився Феничу.

В одному з півфіналів, де зустрілися молодість та досвід (Олександр Лапшин та Ігор Мартин), перемогла молодість. Неймовірна ігрова форма Олександра розставила крапки над «і» вже з самого початку матчу. Вигравши першу партію,Лапшин повів в рахунку.Натомість Ігор, докладаючи всіх зусиль,далі не зміг вигратижодної партії. З розгромним рахунком 3-0 першим фіналістом став Лапшин.

Другий матч розвивався за протилежним сценарієм, хоч для такої дисципліни він пройшов доволі швидко, а гравці витратили на п’ять партій близько двох годин. Першим в матчі повів Богдан Лозинський, витягнувши тактичну баталію. В наступній першим за кулю до перемоги був Лозинський, та подвоїти перевагу не зміг: завершення партії залишилося за ВіталіємКалявським і рахунок зрівнявся. Після перерви знову таки в останній кулі перемогу здобуває Богдан і виривається вперед (2-1). Статус-кво відновився після четвертої: Калявський здобув перемогу (8-6). На черзі перемагати за «графіком» матчу випадало Лозинському, і він тріумфував в контрі та пройшов у фінал.

За такої яскравої гри обох фіналістів по ходу турніру фінал обіцяв бути цікавим. Так і сталося: гравці визначили переможця у вирішальній партії. Крім того, неймовірним «камбеком» відзначився Лапшин, який, поступившись у двох стартових партіях, впорався з нервами і взяв наступні три. Відіграти їх у Лозинського було нелегко, та Лапшин впорався і здобув перемогу в четвертому турі Кубку Львова.

 Нагадаємо, що в першому етапі переміг Віталій Калявський. Максимум очок в другому здобув Ігор Мартин, а третійпідкорився Миколі Цясці. Вчорашньою перемогою Олександр Лапшин записав і своє прізвище в історію відбіркових турів Кубку Львова 2017 року.

 Отже, відбір завершено. Результати відомі.Серед учасників, які закріпилися в ТОП-16, шестеро зіграли у всіх чотирьох етапах відбору, тричі здобували рейтингові очки восьмеро гравців і лише два тури вистачило для участі в фіналі Олександру Лапшину та Віталію Калявському. Згідно офіційного кубкового рейтингу у вирішальному етапі приймуть участь такі гравці:

 1. Ігор Мартин
 2. Микола Гуденко
 3. Ігор Гарасимчук
 4. Роман Гелеш
 5. Кирило Безлейкін
 6. Олег Сомик
 7. МахірРзаєв
 8. Віталій Калявський
 9. Богдан Лозинський
 10. Володимир Тимчишин
 11. Олександр Лапшин
 12. Роман Мотовиляк
 13. Оксана Бойко (Білик)
 14. Василь Міщишин
 15. Дмитро Гарасим
 16. Роман Бойко

Склад фіналістів доволі сильний, в кінці грудня очікується серйозна боротьба. Безперечно, шанси на участь залишаються і в гравців під номерами 17 та 18, а це Андрій Фенич та Віталій Самсонов. Зіграти у фіналі вони зможуть у разі, якщо один з учасників з вищим рейтингом не підтвердить свою участь за тиждень до проведення вирішального етапу. Як свідчить практика останніх років, один-два спортсмени з різних причин не можуть використати свою можливість поборотись за омріяний трофей. Сітка ж з 16-ти гравців попри все мусить бути заповненою. Чекаємо розв’язку вже в грудні, а поки пропонуємо Вам в коментарях зробити свій прогноз на володаря Кубку Львова-2017.

Залишити відповідь