Дубль Артура Півченка на третьому етапі чемпіонату Львова

У Львові щойно визначився переможець третього етапу відкритого чемпіонату міста, який, як відомо, цьогоріч проходить за новими правилами і в іншу дисципліну – вільну піраміду (раніше грали в комбіновану).

У кваліфікації до основного етапу взяли участь 28 учасників, з яких у європейській сітці до двох поразок визначалися восьмеро більярдистів, що долучаться до вісімки топів, що вже чекали у фіналі. Це Артур Півченко, Віталій Калявський, Олександр Лапшин, Ігор Мартин, Анатолій Сокальський, Юрій Фурманчук, Богдан Лозинський. Єдиний виняток отримав Богдан Кривко, який посів місце Сергія Пєтраша – гравця, який не продовжуватиме боротьбу в змаганнях.

 

Звісно, приємно, що у місцевих турнірах бере участь МСМК Артур Півченко, але не менш важливою є заслуга керівників Федерації, за турнірами якої слідкують і за кордоном. Так цього тижня у кваліфікації зіграв учасник з Білорусі Ілля Магуйло.

Без проблем відбірковий етап подолали місцеві акули більярду, досвідчені Ігор Душек і Роман Бойко. Без поразок до них приєдналися і Олег Пікула та Артем Іпполітов, якому ще 10 років тому пророкували велике більярдне майбутнє, та йому довелося зробити вимушену перерву в грі.

В «підвалі» ще чотири прохідні у вирішальний етап місця виборов Назар Савчак, який у контрі обіграв Миколу Гуденка. Також долучився до 16 кращих колишній пірамідчик, а нині любитель снукеру Віталій Самсонов, відомий у більярдних колах своїм гостроатакуючим стилем гри. Юрій Слюсар з Житомира не знайшов протидії Самсонову і поступився «всуху». Ще один «бублик» для Германа Луценко-Янковича оформив місцевий «катала» Павло Дуркач. Замкнув вісімку сильніших у відборі Володимир Ходоровський з Івано-Франківська, який не залишив шансів львів’янину Кирилу Безлейкіну.

Половина матчів фінального етапу завершилися технічними поразками. Гравці, які мали прохідні місця у рейтингу, не змогли зіграти, але мали достатньо очок, щоб взяти участь у фінальному етапі. В цьому випадку гравець з меншим рейтингом не займає місце «прогульщика».

Таким чином Назар Савчак «пройшов» Віталія Калявського, Олег Пікула – Богдана Лозинського. За тим же сценарієм Роман Бойко без боротьби «здолав» Юрія Фурманчука, а Артем Іпполітов – Анатолія Сокольського. Решті гравців довелося грати. Артур Півченко розгромив Володимира Ходоровського з рахунком 5-0. Ігор Душек та Олександр Лапшин впевнено обіграли своїх опонентів Богдана Кривка та Віталія Самсонова відповідно (5-2). І останнім приєднався до списку чвертьфіналістів Ігор Мартин, який переміг Павла Дуркача (5-2).

Нерівні сили у матчах ¼, де грали Артур Півченко та Ігор Мартин, призвели до «сухих» перемог цього дуету над Ігорем Душеком та Артемом Іпполітовим відповідно. Лише дві партії у Олександра Лапшина вдалося виграти Роману Бойку, в результаті перший пройшов до ½ з рахунком 5-2. І в єдиній контрі цього етапу завершилася боротьба Олега Пікули та Назара Савчака, в якому переміг гравець з Новояворівська.

Артур Півченко продовжив зливу куль без відповіді цього разу на Ігора Мартина і став першим фіналістом змагань. До нього згодом приєднався Олександр Лапшин, що розгромив Олега Пікулу (5-0).

Головним питанням фінального матчу, звісно, було не те, хто переможе, а скільки ж партій вдасться виграти Олександру Лапшину в Артура Півченка. Відповідь на це питання знайшлася у п’ятій партії, яку при рахунку 7-7 гарним ударом через увесь стіл виграв Лапшин. Та на цей момент він вже «горів» 4-0. Ще два підходи – і Артур Півченко оформив чергову перемогу на кубку Львова з загальним рахунком 6-1.

за матеріалами ресурсу Більярд – блог Павла Будчика

Залишити відповідь