Львівська динаміка: перемога крізь призму років

Сьогодні у Львові визначився чемпіон області з динамічної піраміди. Переможець, до слова, окрім титулу отримав також путівку на всеукраїнську першість, яка цьогоріч відбудеться у Вінниці. Єдина умова відрядження – членство у Федерації, але про все згодом.

Чвертьфінальні поєдинки обійшлися без особливих сюрпризів. Юрій Семко впевнено обіграв Олега Пікулу з рахунком 4-1, а його суперником у півфіналі став Микола Цяска, який з аналогічним результатом здолав Василя Васильціва.

У нижній половині чвертьфінальної сітки Микола Гуденко добряче полоскотав нерви одному з фаворитів турніру – Віталію Калявському. Вириваючись вперед двічі (1-0, 2-1), Гуденкові не вдалося переграти Калявського, а матч завершився перемогою останнього з рахунком 4-2. Найдовше боролися Володимир Льовочкін та Віталій Самсонов, і врешті замкнув четвірку півфіналістів Льовочкін.

Півфінал між Миколою Цяскою та Юрієм Семком у Facebook назвали «давно забутим дербі» і не помилилися, адже саме цей дует раніше розігрував основні місця на обласних першостях міста. Цяска сьогодні виглядав більш зарядженим на перемогу і став першим фіналістом з переможним рахунком 4-1. До нього згодом приєднався Віталій Калявський, у якого явно не ладналася гра сьогодні, але все ж він зміг взяти гору над Володимиром Льовочкіним (4-1).

Фінальний матч між Миколою Цяскою та Віталієм Калявським обіцяв бути досить цікавим та напруженим, та якщо боротьба і була, то кількість помилок Калявського неприємно здивувала. Саме цим і скористався його суперник. Першу партію Цяска виграв досить впевнено, а згодом подвоїв перевагу, вигравши партію за рахунку 7-7. В третьому підході Калявський отримав можливість зачепитися, але знову марно. 3-0 – рахунок, з яким боротися проти досвідченого Цяски було важко. Без перерви гравці продовжили грати, і дві наступні партії стали вирішальними: Микола Цяска повернувся в більярд блискавичним тріумфом у фіналі з рахунком 5-0.

Вітаю, ця перемога прийшла через три роки, адже востаннє Микола тримав кубок у цій дисципліні в далекому 2016 році (тоді, до слова, у півфіналі він також здолав Юрія Семка «сухою» перемогою з рахунком 4-0). Загалом на пірамідних турнірах він не грав від фінального етапу Кубку Львова 2017 року, де став срібним призером, адже поступився тоді ще своєму учневі Олександру Лапшину.

Ось така історія динамічного Львова. Хороше повернення і класний початок. Та чи поїде Цяска на всеукраїнську першість за кошт Федерації – буде залежати від нього, адже для цього необхідно мати бажання і вступити в Федерацію. Думаю, рішення буде прийняте найближчим часом.