Піраміда №8 (Аматорська ліга ФБСЛ), короткий огляд та результати турніру.

В суботу 22.09 в більярдному клубі ZOVEX відбувся черговий етап аматорської ліги ФБСЛ. Цього разу любителі (рейтинг ЕЛО <900) змагалися у дисципліні “вільна піраміда”. Турнір зібрав 19 учасників не тільки зі Львова, але й з інших міст, зокрема з Донецька, Кременця, Болехова, Яворова та Новояворівська. Приємно, що окрім постійних учасників львівських турнірів, турнір відвідали і нові спортсмени, зокрема, вперше взяли участь в любительських змаганнях Андрій Ковальчук з Кременця та Богдан Новіков зі Львова.

Також варто зазначити, що завдяки розширенню клубу ZOVEX (в клубі додатково встановили 8 столів) турнір вдалося провести за один день, замість запланованих двох днів. Але повернемося до турніру. 19 учасників грали по сітці 32*8 завдяки чому перше коло “по хресту” пройшли 13 гравців і тільки шестеро спортсменів почали грати в першому колі. Сформувалися три пари: Ковальчук-Товстяк, Луценко-Янкович-Рзаев та Миленький-Романович. В першій парі молодий гравець з Кременця Ковальчук, показавши впевнену гру, переміг нашого земляка Миколу Товстяка з рахунком 3:0. У інших двох зустрічах досвід переміг молодість і ветерани Рзаев та Романович впевнено перемогли своїх опонентів. У другому колі змагань в гру вступили решта учасників. Фаворити впевнено доводили свою перевагу: перший номер рейтингу ЛЛБ Дмитро Цаценко обіграв дебютанта турніру Богдана Новікова, фіналіст п’ятого етапу ЛЛБ Нестор Мицак переміг штатного фотографа нашої федерації Юрія Кардашевського, Андрій Загайнов не мав проблем у зустрічі з Орестом Кшиком, а єдина дівчина-учасник турніру, Оксана Білик, впевнено перемогла Олега Олійника. Свої другі перемоги здобули ветерани Рзаєв та Романович, які переграли Кузика та Стадника, відповідно. Новачок турніру Андрій Ковальчук також довів не випадковість своєї першої перемоги, з рахунком 3:1 обігравши Романа Кшика.

Третє коло змагань- останнє коло, де програш не означав виліт з турніру: новачок Ковальчук проти досвідченого Цаценко. Перша партія зустрічі лишається за Ковальчуком – в швидкому темпі “перестрілки” Андрій за пару підходів зігрує вісім куль і веде 1-0 по партіях. Друга партія. Дмитро, розуміючи, що “перестріляти” Андрія не вдасться вдається до позиційної боротьби і виграє другу. Рахунок 1-1. Третя партія стає продовженням другої і знову відіграш перемагає кладку, 2:1 на користь Дмитра. В третій партії, здається, що Андрій переведе зустріч у “контру”- 6:2 по кулях на його користь, але Дмитро зберігає холоднокровність і, максимально, “закриваючи” позицію змушує суперника грати складні шари і при цьому вдало використовує помилки Андрія. В результаті 8:6 по кулях і 3:1 по партіях – Цаценко в вісімці, а Ковальчук продовжує змагання у нижній сітці. В інших парах на цій стадії Загайнов обігрує Мицака, а Рзаєв – Василицю. Обидві зустрічі закінчуються з рахунком 3:1. Найтяжче в на цьому етапі доводиться Оксані Білик, лише в контровій партії їй вдається дотиснути ветерана Богдана Романовича. Таким чином “по верху” в 1/4 фіналу пройшли Цаценко, Загайнов, Рзаєв та Білик і продовжили чекати своїх суперників з нижньої частини сітки.

Тим часом у нижній частині сітки спортсмени вели ігри на вибування. Першими залишили змагання Микола Товстяк (0:3) від Ігора Стадника), Орест Кшик (2:3) від Гемана Луценко-Янковича) і Роман Кшик (1:3 від Василя Миленького). Наступне коло нижньої сітки і наступні чотири спортсмени залишають турнір- Ігор Стадник не справляється з Олегом Олійником, Олег Сомик програє своєму тезці Кузику, Луценко-Янкович виграє другу “контру” поспіль і вибиває з боротьби Кардашевського, а Миленький переграє Новікова.

Починаються ігри за вихід в 1/4 фіналу. Нестор Мицак знімається зі змагань за особистими причинами і Олег Олійник без гри проходить в “олімпійку”. Андрій Ковальчук не без допомоги більярдних богів (тільки в четвертій партії в нього впало три випадкові кулі) переграє Олега Кузика, а Луценко-Янкович і Василиця не залишають шансів Романовичу і Миленькому відповідно – в обох зустрічах зафіксовано рахунок 3:0. Пари 1/4 фіналу сформовано.

Зустріч Цаценко – Луценко-Янкович. Перша партія- при рахунку 2:1 на свою користь Генріх зігрує 6 куль «з кия» і виходить вперед у зустрічі – 1:0. Друга партія – Герман розбиває і більше до стола не підходить, 8 «з кия» у виконанні Дмитра. Третя партія. При рахунку 3:3 по кулях Герман кладе 5 «з кия» і знову виходить вперед у зустрічі – 2:1. Четверта партія. 2:2 по кулях і свою серію починає Дмитро. 5 куль «з кия», і Дмитро грає фреймбол. Нескладний “свій” в кут і мала би бути “контра”. Але, кулю “закусує” в лузі, і вже на ударі Луценко-Янкович. Три кулі від Германа, рахунок 7:5. Атака Дмитра, помилка і ще три кулі від Германа. Луценко- Янкович в півфіналі.

Другим (а хронологічно навіть першим) в півфінал виходить Андрій Загайнов – з рахунком 3:0 перегравши Олега Василицю. Третя зустріч 1/4 фіналу – досвід Оксани Білик проти “кладки” Андрія Ковальчука. Зустріч починається не дуже вдало для Оксани – Андрій впевнено використовує помилки суперниці і швидко забирає дві перші партії- 2:0 він попереду. Але хвилювання Андрія та досвід Оксани даються взнаки і в тяжкій боротьбі Оксана вириває перемогу у третій партії, рахунок стає 2:1. Четверта партія і Андрій помітно хвилюється. Гравці йдуть, що називається, “куля в кулю”. Рахунок 7:6 на користь Білик і Оксана, після довгих роздумів, зважується зіграти складний “свій” в кут. Промах і на ударі Андрій. Теж мимо, і знову Оксана грає свого в кут. Неточно. Атака в середину від суперника і також невдало. Третій шанс в Оксани закінчити партію, і вона ним користається. Свій в кут направо і рахунок стає 2:2. Вболівальники Оксани пропонують їй взяти перерву і налаштуватися на вирішальну партію, але вона відмовляється, і, напевно, дарма. В контрі ми, на жаль, не побачили. Буквально дві помилки Білик і Андрій, взявши себе в руки, за пару підходів забиває 8 куль. 3:2, Ковальчук в півфіналі чекає переможця пари Рзаєв – Олійник.

Тим часом, перший півфінал почався. Загайнов проти  Луценко-Янковича. Перша партія. Гравці ведуть швидку атакуючу гру, і рахунок швидко стає 7:6 на користь Германа. І саме при цьому рахунку стається незрозуміле: після серії відіграшів на атаці Андрій Загайнов, а Луценко-Янкович слідкує не за грою, а “сидить” в телефоні. Андрій атакує, не забиває і, дивлячись, що суперник не підходить до столу, кличе його. Герман встає, і, незрозуміло з яких причин, бере кулі з полиці та  виставляє їх на стіл, тим самим починаючи другу партію. Андрій, розуміючи це так, що суперник здався в першій партії, виставляє піраміду. Друга партія в тій самій гострій боротьбі також лишається за Андрієм. Герман намагається зачепитися і виграє третю партію, але в четвертій партії Загайнов ставить крапку в цьому півфіналі: 3:1 перемога Андрія, і він перший фіналіст цього турніру.

В цей час Рзаєв без проблем обігрує Олійника 3:0 і починається другий півфінал Рзаев- Ковальчук. В цьому півфіналі зустрілися два гравці з абсолютно протилежними стилями гри: досвідчений ветеран Махір, улюбленою грою якого є “стара москва”, в яку він, за його словами, готовий боротися з будь ким і молодий, ще не здобувший досвіду позиційної гри студент з Кременця Андрій, який, тим не менше, в перших своїх змаганнях вже дістався півфіналу, здолавши непростих суперників. Як і відобразилося в кінцевому рахунку, цей півфінал був досить напруженим, здобути перемогу міг будь- хто з гравців, але вкотре досвід здолав молодість і з рахунком 3:2 Махір Рзаєв перемагає в цій зустрічі і стає другим півфіналістом турніру.

Після короткої перерви почався фінал турніру до чотирьох перемог по партіях, в якому лідерство одразу захопив Рзаєв –  і швидко повів 2:0. Було видно, що не йде гра в Андрія, єдине на що він спромігся, це взяти “партію престижу” і зробити рахунок 2:1. Але наступні дві партії впевнено виграв Махір Рзаєв, встановивши тим самим кінцевий рахунок у зустрічі 4:1.

Ми вітаємо переможця та призерів турніру і з нетерпінням чекаємо турнірний календар на четвертий квартал цього року, де, ми впевнені, нас чекає ціла низка цікавих турнірів. А наступних вихідних у Львівському Зовексі буде по-турнірному порожньо – центром більярдної  України на ці дні стане Запоріжжя, а ми будемо вболівати за наших гравців на Чемпіонаті України з вільної піраміди.

Залишити відповідь