Станіслав Тимчій – трикратний переможець кубків “Zovex” (+відео)

Рекорд не побито: на «КубокZovex-2019» завітали 48 спортсменів. Чому така мала відвідуваність попри прохання підтримати клубний турнір – невідомо. Та все ж склад учасників виявився досить сильним: на чолі з Артуром Півченком зіграли Станіслав Тимчій, Віталій Калявський, Ігор Мартин, Олександр Лапшин, навіть Андрій Плешко з Трускавця, який вже досить давно не чекінився на турнірах, зареєструвався до боротьби, аби згодом зробити сенсацію. Але про все по порядку.

Усі гравці були розсіяні за регіональним посівом на 10 груп. У восьми змагалися по п’ятеро спортсменів, ще у двох – по четверо. Кількість у цьому випадку не вплинула на якість: з кожної групи до плей-оф виходили по три більярдисти. Таким чином відсівалися лише 16. Гра, як і зазвичай, – комбінована піраміда до трьох перемог у групах, до чотирьох – у плей-оф. Півфінали грали до п’яти, а фінал – до шести перемог.

Група А. Без проблем відіграв цей етап Артур Півченко, який поступився лише в одній партії ковельчанину Ігору Лукашу. Лукаш взяв друге місце, залишивши позаду Романа Дзікуна, Романа Лабіша та Миколу Товстяка. З трьох місцевих гравців найкраще виступив Дзікун і зайняв останнє прохідне місце.

У групі В перше місце розділили одразу двоє гравців – Джон Сурмай та Станіслав Тимчій, які не лише здобули однакову кількість перемог (по три), але й за різницею партій отримали рівний показник +4. В особистому протистоянні Сурмай взяв гору над Тимчієм, тому і зайняв першу стрічку офіційно, а майстер спорту з Луцька став другим. Ще одним учасником плей-оф з цієї групи став Кирило Безлейкін, який залишив позаду Володимира Смольницького й Ігора Антоніва.

У групі С домінував Ігор Мартин, якому не склало проблем обіграти усіх опонентів. Друге-третє місця розділили Михайло Сличко та Зеновій Черпіцький, а Микола Опанасюк і Володимир Тимчишин не змогли пройти далі.

Олександр Лапшин трьома «сухими» перемогами домінував у групі D(даються взнаки тренування з Артуром Півченком). Павло Дуркач посів друге місце, а Олег Сомик – третє. Віталій Ньорба з Закарпаття залишився поза бортом «Кубку Zovex-2019».

Щось неймовірне відбувалося в групі Е, де один з фаворитів змагань ледве дістався до плей-оф з третього місця. На дорозі Калявському стали Андрій Сніданко та Самір Ібрагім, які не пустили Віталія вище третьої стрічки. Олег Савляк та Руслан Драгомерецький не змогли знайти аргументів проти гравця з Бучачу і покинули боротьбу.

Перше місце в групі F без проблем завоював трускавецький гравець Андрій Плешко. За ним пройшов місцевий «катала» Юрій Фурманчук, а третім став Святослав Іванів – ветеран з Червонограду, який грає не лише в піраміду, а й в снукер. Орест Кшик та ковельчанин Олександр Чамбула не змогли пройти далі.

Група G з п’ятизначної стала чотиризначною, адже Сергій Пашура не зміг приїхати попри попередню реєстрацію. Отже, четверо його суперників отримали технічні перемоги. Ігор Гарасимчук з боротьби вийшов першим, за ним – Олександр Гречин і до останнього вагону вскочив Роман Мотовиляк. Менше пощастило Вадиму Трутнєву, технічна перемога якого виявилася єдиною і він покинув боротьбу.

Ігор Душек завоював першість в групі H, за ним до плей-оф дістався добрий друг Федерації з Ужгорода Сергій Король і замкнув трійку олімпійців Ігор Клим. Гість з Варашу Володимир Гряділь, на жаль, був змушений повертатись додому ні з чим.

У групі І сильний ковельчанин Василь Федорук посів першу стрічку групової гонки, за ним опинився Іван Шимечко і третім став керівник снукерного напрямку в Україні Богдан Лозинський. Трохи не вистачило Олегу Пизу та Махіру Рзаєву, аби продовжити боротьбу в турнірі.

І в останній групі J домінував Максим Столярчук, другим став Михайло Гриник, а третім – новоспечений КМС Віталій Самсонов. Сергій Лубик та Віктор Бабенко розділили четверте-п’яте місця відповідно і покинули змагання.

30 кращих гравців за результатами кваліфікації були розсіяні в 1/16 фіналу. Порожні клітинки дісталися Артуру Півченку й Олександру Лапшину, які найкраще пройшли груповий етап. Також можна сказати, що на «хрест» потрапив і Станіслав Тимчій, адже його суперник Самір Ібрагім не прийшов на гру і пропустив Станіслава одразу в 1/8.

В інших матчах фаворити громили своїх суперників: Максим Столярчук – Сергія Короля, Андрій Плешко – Романа Дзікуна, Ігор Мартин – свого тезку Клима, Ігор Душек – Олега Сомика, Андрій Сніданко – Романа Мотовиляка. В усіх зустрічах рахунки були «сухими». З результатом 4-1 Ігор Гарасимчук переграв Кирила Безлейкіна, а Юрій Фурманчук – Павла Дуркача. Михайло Гриник, Іван Шимечко, Василь Федорук і Віталій Калявський перемогли своїх опонентів з рахунком 4-2. Двома контрами прорвались до 1/8 Віталій Самсонов і Олександр Гречин.

Чвертьфіналістами без проблем стали Артур Півченко, Андрій Плешко, Ігор Гарасимчук, Станіслав Тимчій, Андрій Сніданко й Олександр Лапшин. Як і в минулому турі, два матчі завершилися контрами: Ігор Мартин дотиснув Юрія Фурманчука, а Іван Шимечко – Михайла Гриника.

У чвертьфіналі розпочалися сюрпризи і, власне, відбулася гучна сенсація: основний фаворит змагань Артур Півченко потерпів поразку. З моменту, коли відомий МСМК перебрався до Львова, виграти у нього бодай партію було основним завданням суперників, годі вже було говорити про матчі – їх Півченко не віддавав зовсім. І тут на шляху Артура став трускавецький «Робот» Андрій Плешко, який не надто вдало розпочав матч проти чемпіона світу. За рахунку 0-2 він переломив хід подій і спочатку урівноважив шальки терезів, а потім записав своє ім’я у рядки тих, хто вигравав у Артура. Матч завершився перемогою гравця з Трускавця (4-2).

Слідом за Плешком сюрприз подарував Ігор Гарасимчук, який обіграв провідного гравця місцевої Федерації Ігора Мартина в контрі. У паралельній частині сітки все пройшло більш очікувано: Станіслав Тимчій та Олександр Лапшин здобули впевнені перемоги у своїх опонентів Андрія Сніданка та Івана Шимечка з рахунком 4-2 і сформували ще одну півфінальну пару.

Першим фіналістом став Андрій Плешко, який без проблем розібрався з Ігорем Гарасимчуком і дав останньому виграти лише партію престижу (5-1). У півфіналі між Станіславом Тимчієм та Олександром Лапшином очікувалася яскрава гостроатакуюча гра, але склалося інакше. Тимчій розпочав впевнено і повів в рахунку за партіями 3-0, після чого дещо розслабився і підпустив суперника ближче: 4-2. Лапшин знайшов можливість зачепитися і перевів матч в контру – 4-4. Третя година протистояння була досить напруженою, але перші сім куль забив Тимчій. Лапшин наздоганяв, і при рахунку 7-6 розпочалася серія відіграшів. Тоді й відбувся вирішальний момент: позиційний удар Тимчія, биток ловить губку середньої лузи, починає рухатись в бік протилежної і куля просто звалюється випадково (дивіться відео).

Фінал з двох сесій розпочався впевненим домінуванням Станіслава Тимчія біля столу. Все, на що спромігся Андрій Плешко, – виграти стартовий підхід, а першу половину матчу Тимчій завершив з перевагою 4-1. Після 15 хвилин перерви Станіслав перевів матч у стадію, коли кожна наступна партія могла стати останньою (5-1). Поколивавши результативність у сьомій партії, Андрій оговтався і почав наздоганяти, але навіть переваги 6-1 за кулями стало недостатньо, щоб спинити луцького майстра спорту: Тимчій отримав позицію і зіграв сім куль з кия та з розгромним рахунком 6-1 тріумфував у матчі. Він захистив титул переможця «Кубку Zovex-2017», а також оформив хет-трик перемог на цьому турнірі!