Кубок Львова: Півченко-Лапшин – 3:0

Передостаннім більярдним турніром у Львові став восьмий етап кубку міста, який цьогоріч проходить за новим форматом. Замість раніше чотирьох етапів – тепер грають аж 10, крім цього змінили і дисципліну проведення з комбінованої на вільну піраміду. Попри велику кількість охочих брати участь в цьому турнірі, минулого вікенду на кваліфікацію заявилися лише 18 більярдистів. Разом з вісімкою з рейтингу загалом протокол налічував 26 учасників, а зіграли ще менше: Цяска і Калявський не змогли приїхати. В сітці до двох поразок визначалась вісімка кращих, яка проходила в фінальний етап, де на них вже чекали топ-8 кубкового рейтингу.

Без особливих незручностей дісталися до основного етапу Роман Бойко, Ігор Клим, Олександр Гречин та Роман Войтович, вигравши по дві зустрічі. Через «підвал» до фінальної сітки пробився Максим Столярчук, участь якого стала несподіванкою після довгої перерви. Давно не брав участі в змаганнях і Володимир Захаров, та це не завадило йому обіграти Павла Дуркача і посісти місце в олімпійці. Віталій Самсонов несподівано поступився в улюблену дисципліну Олександру Семчишину (2-4), який нещодавно в одному з більярдних чатів стверджував, що «забув як виглядає кий». Очевидно, не так вже й забув. Шістнадцятку переможців замкнув Роман Дзікун, який в контрі дотиснув Бориса Антонишина.

Згадуючи фінали останніх двох турів кубку міста (3 та 7), важко було пропустити той факт, що сітка знову розкинула Артура Півченка та Олександра Лапшина по різних її частинах. Став можливим фінал, який ми вже бачили у двох попередніх турах, але про все – за порядком.

Олександр Лапшин з величезною перевагою розгромив по черзі Олександра Семчишина та Миколу Гуденка і вийшов у півфінал. Компанію йому склав Олександр Гречин, який без проблем розібрався з Олегом Пікулою (5-1) в 1/8 та в чвертьфіналі не дав шансу перемогти Ігору Мартину (5-3). Паралельно до ½ дістався Артур Півченко, який віддав лише одну партію Роману Дзікуну та дві – Ігору Душеку в 1/8 та ¼ фіналу відповідно. Його суперником став Володимир Захаров, який виборов право участі у півфіналі в Ігора Клима «сухою» перемогою. Найцікавіше, що обидва гравці дісталися чвертьфіналу технічними перемогами, адже Віталій Калявський та Микола Цяска вирішили пропустити цей етап.

В одному з півфіналів Артур Півченко менш ніж за годину розгромив Володимира Захарова (5-0) і пройшов до головного поєдинку. Паралельно Олександр Лапшин виборов квиток до фіналу у свого тезки Гречина з бойовим рахунком 5-3.

Вирішальний матч восьмого етапу кубка міста повторився втретє, адже Артур Півченко і Олександр Лапшин грали у фіналах третього та сьомого турів. Тоді перемагав Півченко, тож Лапшин одержав можливість взяти реванш. Обидва гравці грали відкрито, та клас Артура переважав у вмінні розігрувати прості позиції. Олександр нав’язував боротьбу, але проти кладки суперника це було зробити дуже важко, в результаті чого Півченко виграв третій особистий фінал проти Лапшина з рахунком 6-2. Загалом у Артура це четверта перемога на етапах кубку Львова. Всього Півченко на ці змагання заявлявся п’ять разів, один з яких став невдалим (поразка від Гуденка у шостому турі).

Також цією перемогою Артур Півченко ще більше відірвався у кубковому рейтингу, де лідирує з 830 очками. За ним розмістилися: Ігор Мартин (610), Олександр Лапшин (570), Віталій Калявський (410), Микола Гуденко (390), Микола Цяска (380). Олег Пікула та Ігор Душек замикають топ-вісімку на 7-8 місцях відповідно з рівною кількістю очок – по 320.

В таблиці до Вашої уваги всі, хто посів призові місця на етапах кубку Львова у 2019 році:

Етап І місце ІІ місце ІІІ місце
І Калявський Мартин Лапшин

Фурманчук

ІІ Півченко Петраш Лапшин

Сокальський

ІІІ Півченко Лапшин Мартин

Пікула

ІV Цяска Калявський Льовочкін

Семко

V Мартин Пікула Самсонов

Цяска

VІ Гуденко Душек Мартин

Півченко

VІІ Півченко Лапшин Цяска

Клемра

VІІІ Півченко Лапшин Захаров

Гречин

за матеріалами ресурсу Більярд – блог Павла Будчика

Залишити відповідь