Олександр Лапшин – володар Кубку Львова 2017

Вчора БК «Zovex» прийняв останній у цьому році офіційний турнір з більярду під егідою Федерації більярдного спорту Львівської області. Турнірну крапку офіційних змагань 2017 року поставив Фінал Кубку Львова 2017. Як відомо, участь у фіналі приймають лише 16 спортсменів, які за результатами чотирьох відбіркових етапів (протягом року) змагаються за рейтингові очки.

 Відбір завершився кількома тижнями раніше в четвертому турі, де перемогу здобув Олександр Лапшин. Серед учасників, які закріпилися в ТОП-16, шестеро зіграли у всіх чотирьох етапах відбору, тричі здобували рейтингові очки восьмеро гравців, і лише два тури вистачило для участі в фіналі Олександру Лапшину та Віталію Калявському. Згідно офіційного кубкового рейтингу у вирішальному етапі мали зіграти такі гравці:

 1. Ігор Мартин
 2. Микола Гуденко
 3. Ігор Гарасимчук
 4. Роман Гелеш
 5. Кирило Безлейкін
 6. Олег Сомик
 7. Махір Рзаєв
 8. Віталій Калявський
 9. Богдан Лозинський
 10. Володимир Тимчишин
 11. Олександр Лапшин
 12. Роман Мотовиляк
 13. Оксана Бойко (Білик)
 14. Василь Міщишин
 15. Дмитро Гарасим
 16. Роман Бойко

Дмитро Гарасим не зміг прийняти участь у турнірі, і його місце зайняв Андрій Фенич. Склад фіналістів зібрався доволі сильний, так розпочалася боротьба за останній в цьому році трофей ФБСЛо.

Перший етап змагань розпочинається з технічної поразки Ігора Мартина, який не встигає на зустріч і пропускає Романа Мотовиляка вперед. Не піддався на атакуючу гру Олександра Лапшина Ігор Гарасимчук. Він, граючи у своєму стилі, перевів матч у тактичну боротьбу. В контрі переміг Гарасимчук. Ще один довгий поєдинок провели Андрій Фенич та Кирил Безлейкін, чергову контру в турнірі виграв Фенич. Всуху Богдан Лозинський обігрує Романа Бойка (4-0). Далі проходять Роман Гелеш, Микола Цяска, Віталій Калявський та Микола Гуденко.

Чергові матчі верхньої сітки мають статус вирішальних, адже переможець першої стадії проходить у фінал. Цяска і Калявський дуже впевнено переграють своїх опонентів Гарасимчука і Гуденка відповідно (4-0). До них згодом приєднується Гелеш (перемога над Феничем 4-1) і Лозинський, який в контрі «дотискає» Мотовиляка (4-3).

Тим часом у підвалі точаться ігри на виліт. Фаворит турніру Ігор Мартин, який явно не повинен був грати в низу сітки, впевнено проходить Бойка (4-1), а у вирішальному матчі за вихід в фінальну стадію розбирається з Гуденком з аналогічним рахунком. За схожим сценарієм будує свій шлях до Кубку ще один фаворит Олександр Лапшин. Спершу Саша відправляє на лаву запасних Сомика (4-0), а згодом і Фенича (4-1). Дві партії з однаковими рахунками 4-2 на свою користь проводить Кирил Безлейкін, обігруючи по черзі Тимчишина і Гарасимчука. Восьмий гравець, який отримує шанс на продовження боротьби, – Василь Міщишин. Перемога над Оксаною Бойко (Білик) і технічна поразка Мотовиляка, який, схоже, вирішив зробити подарунок своєму супернику і не прийшов на гру, виводять Міщишина в наступний тур.

Так визначилась вісімка претендентів на Кубок Львова. Задля забезпечення чесної гри на цьому відбір закінчився, а учасники, які боротимуться далі, перейшли у нову сітку, де були ще раз автоматично прожеребковані системою. Такий підхід було введено для того, щоб гравець не міг прорахувати собі простіший шлях і, відповідно, противника.

Першим півфіналістом став Олександр Лапшин, який одержав собі в суперники Романа Гелеша і обіграв його в швидкому темпі (4-0). Не зволікаючи, пару львів’янину в ½ склав єдиний гість – тернополянин Віталій Калявський, який обіграв Богдана Лозинського(4-1).

Друга пара півфіналістів сформувалася з ТОПів львівського більярду. Ігор Мартин обіграв Василя Міщишина (4-2), а Микола Цяска в напруженому матчі в сьомій партії все ж поставив крапку в боротьбі з Кирилом Безлейкіним (4-3).

Цікавим фактом стало те, що кожен з півфіналістів у цьому році вигравав один з відбіркових чотирьох етапів Кубку.

Півфінал між Мартином та Цяскою обіцяв бути напруженим і бойовим, натомість отримали гру в одну лузу. Добре знайомі між собою суперники провели швидкий і легкий матч, де в заключних частинах партій краще догравав Цяска. До речі, Микола, який цього сезону трішки закинув більярд, виграв в хорошому темпі. Рахунок 4-0 свідчить про мотивацію переможця. Цікавіше проходив паралельний матч за вихід в фінал, де зустрічалась молодь – Лапшин і Калявський. В атакуючому стилі грали обидва спортсмени, та не забували і про тактичну складову. Сильнішим у цьому двобої виявився Лапшин, який програючи в дебюті 0:2, зумів обіграти свого опонента з рахунком 4-2.

У фіналі події відбувалися дуже швидко і непередбачувано. За дві кулі до поразки Олександр Лапшин зміг вибороти перемогу у Миколи Цяски, а події розгорталися наступним чином:

У першій партії Лапшин впевнено переміг і повів в рахунку.  Другу виграв Цяска, і рахунок зрівнявся. Третя, не без фарту, залишилась за Лапшином (дві випадкові кулі за рахунку 6:6). В четвертій знову сильніший Лапшин, і за крок до перемоги в матчі до чотирьох перемог рахунок 1-3 не на користь Цяски. Попри великий розрив крок за кроком Микола відновлює рівновагу: 3-3 і контра. В контрі Цяска забиває з розбою, кладе ще п’ять з руки і при 6:0 по кулях починає грати надто розкуто. Саша забиває три у відповідь і віддає атаку чужого. Микола точний, та куля влітає до лузи після туші сусідньої до битка кулі. Замість 7:3 стає 6:4, Лапшин забиває ще двічі, а потім проводить вирішальну атаку і перемагає у фіналі 6:8 і 3-4 за партіями.

Чудовий камбек! Вітаю, Сашко, з хорошою грою і цією заслуженою перемогою. Нагадаю, що у Саші в цьому сезоні перемог у різних турнірах набереться не менше 20-ти. Такий показник свідчить про чудову ігрову форму. Продовжувати в такому ж темпі і на 2018 рік можна ставити ще більші завдання. Успіхів тобі!

Залишити відповідь