Свято юнацького більярду в львівському “Зовексі”

У львівському БК «Zovex» відбувся юнацький Кубок України з піраміди,що зібрав 43 учасники з усіх куточків нашої країни.

Переможців Кубку, який організувала Львівська федерація спортивного більярду України при підтримці Львівської міської ради, виявляли в чотирьох категоріях.

Наймолодші (2008 р.н. та молодше) грали у вільну піраміду. Цікаво, що тут, та ще й досить очікувано, домінували дівчата. У фінал вийшли Дар’я Ковальова з Кропивницького та киянка Соня Грач. У вкрай напруженій драматичній та неймовірно емоційній зустрічі перемогла учениця Володимира Перкуна Соня Грач. Програючи з рахунком 0:2, Соня змогла взяти три партії поспіль. Радості не було меж.

Третє місце розділили хлопчики з Харкова (Данило Кравченко) та Кривого Рога (Микита Федорченко).

Серед дівчат до 18 років за перемогу змагались вісім бильярдисток. У вирішальній зустрічі зійшлись перші два номери рейтингу Крістина Шевченко з Житомиру та чернівчанка Марія Скочук. З рахунком 3:1 перемогла Шевченко. «Бронза» відправляється в Кропивницький (Єлізавета Завгородня) та Івано-Франківськ (Яна Васілова).

Давид Чумак з Сєвєродонецьку в дуже гострій конкуренції з гравцями з Кропивницького переміг в турнірі юнаків. У півфіналі Чумак виграв 4:2 у Іллі Стерпула, а у вирішальній зустрічі вирвав перемогу у Андрія Булави. Після трьох партій попереду був Чумак – 2:1. В четвертій Булава повів 7:3, потім на 7:5 забив восьму кулю, але ще одна вилетіла за межи стола. Врешті-решт Давид виграв в останній кулі – 3:1. Та потім Андрій грає спочатку вісім з кия, потім – сім. Рахунок зрівнюється, але в контровій партії краще виглядав гравець з Сєвєродонецьку. 4:3 – Кубок України у Давида Чумака. Третє місце зі Стерпулом розділив житомирянин Матвій Табаченко.

Сіяні відповідно під першим та другим номерами Нікіта Гоменюк з Кропивницького та харків’янин Андрій Родіонов зустрілись у юніорському фіналі. Бурхливий початок від Родіонова – і 2:0. Та потім Гоменюк, що, нагадаю, є діючим чемпіоном України серед дорослих, перехопив ініціативу. Після п’яти партій Нікіта вже попереду – 3:2. Андрій зрівнює рахунок, але це все, що йому вдалось. 5:3 – остаточна перемога Нікіти Гоменюка і Кубок відправляється в Кропивницький. Третє місце розділили львів’янин Олександр Лапшин та Тимур Івасюк з Чернівців.

Юнацький турнір завершено, а вже сьогодні відбудеться жеребкування дорослого Кубку. Свято більярду у Львові продовжується. В понеділок та вівторок дивіться нас на каналі XSport.

Всі нагороди юнацького Кубку.

Кропивницький  1 – 2 – 2
Житомир 1 – 0 – 1
Київ 1 – 0 – 0
Сєвєродонецьк 1 – 0 – 0
Харків 0 – 1 – 1
Чернівці  0 – 1 – 1
Львів 0 – 0 – 1
Івано-Франківськ 0 – 0 – 1
Кривий Ріг 0 – 0 – 1

За матеріалами ресурсу: billiardnews.com.ua