Жодного туру без несподіванок

У Львові відіграли сьомий етап відкритого чемпіонату міста з більярду. Новий формат, який прийшов на заміну попередньому, полюбився гравцям – про це свідчить відвідуваність етапів чемпіонату. Цього тижня зіграли 29 більярдистів, серед яких восьмеро автоматично розпочинали з вирішальної стадії, а решта 21 визначали вісімку кращих у кваліфікаційній сітці.

Приємною несподіванкою стало повернення Максима Столярчука, який обіграв Назара Півня (4-2) та Віталія Самсонова (4-3) і одним з перших пройшов до плей-оф. До нього без поразок приєдналися Володимир Клемра, Олександр Гречин і Роман Войтович.

Тим часом Назар Півень з трьома перемогами вибрався з нижньої сітки. В двох контрах Мікаель Хачатрян та Ігор Клим обіграли Ігора Штефанюка та Віталія Самсонова, і також потрапили до 16-ки кращих. Замкнув список «олімпійців» Володимир Захаров, якому безкоштовну путівку подарував Махір Рзаєв, що не з’явився на гру.

У першому ж матчі фінальної стадії Назар Півень сенсаційно здолав Ігора Мартина з рахунком 5-3. Далі Володимир Клемра просто не залишив жодних шансів для ще одного гравця з топ-8 Ігора Душека, якого обіграв «всуху». Микола Гуденко, який нашумів у минулому турі перемогою над Артуром Півченком (та тріумфував), виграв у Олександра Гречина з рахунком 5-3. Олександр Лапшин без проблем впорався з Мікаелем Хачатряном (5-1). Віталій Калявський подарував Володимиру Захарову прохід до наступної стадії, адже не зміг цього тижня поборотися за перемогу. Микола Цяска та Максим Столярчук з однаковими результатами залишили ні з чим Романа Войтовича та Олега Пікулу. Замкнув вісімку чвертьфіналістів Артур Півченко з «сухою» перемогою над Ігорем Климом.

Отже, якщо взяти до уваги подаровану Віталієм Калявським перемогу гравцям з кваліфікації, то маємо співвідношення 50 на 50 топ-більярдистів до тих, що пройшли з кваліфікації.

Після гучної перемоги над Ігорем Мартином Назару Півню не вистачило сили, аби обіграти Володимира Клемру, в результаті він поступився останньому (3-5). Микола Гуденко впевнено розпочав матч проти Олександра Лапшина, і навіть був попереду (2-0), та все ж переможця визначила контра, де виграв Лапшин. Микола Цяска не залишив шансів Володимиру Захарову (5-1) і Артур Півченко оформив чергову «суху» над Максимом Столярчуком.

В півфінальних матчах Олександр Лапшин знову переміг у вирішальній партії. Цього разу він став сильнішим за Володимира Клемру. В боротьбі Миколи Цяски проти Артура Півченко кращим був останнім, хоча Цяска зміг взяти три партії, але цього було замало. В результаті перемога Артура Півченка з рахунком 5-3.

Вирішальний матч між колишнім тренером та учнем пройшов активно і в боротьбі. За крок до перемоги Артур Півченко все ж зупинив натиск Олександра Лашина. У вирішальній партії фіналу Півченко здобув перемогу з рахунком 6-5 і повернув собі лідерство у рейтингу чемпіонату Львова.

Після семи турів топ-8 у рейтингу, які зіграють у восьмому турі зі стадії плей-оф, вигладає так:

  1. Артур Півченко – 680;
  2. Ігор Мартин – 570;
  3. Олександр Лапшин – 470;
  4. Віталій Калявський – 380;
  5. Микола Цяска – 350;
  6. Микола Гуденко – 350;
  7. Олег Пікула – 290;
  8. Ігор Душек – 280.

за матеріалами ресурсу Білярд – блог Павла Будчика

Залишити відповідь